Prihlásenie

Gottierová Haja

Je to jemnost a preciznost, která na nás dýchne při pohledu na její terapeutickou práci. Její přirozená lidskost odrážející se v jejích reakcích poskytuje jejím klientům zážitek hlubokého osobního setkání.

Dlouholetá rozsáhlá práce s dětmi, zejména v oblasti zdravotnictví, kde využívala přístup zaměřený na člověka, jí dovolil osvojit si filozofické kořeny i praxi tohoto přístupu tak, že je dnes vzor pro nejednoho studenta nebo dlouholetého praktika rogersovské terapie.

V současnosti pracuje ve vlastní soukromé praxi, kde její hlavní náplní je diagnostika, poradenství a psychoterapie.

Při práci s dětmi, které se věnuje většinu své kariéry, využívá nejen verbální způsoby rogeriánské terapie, ale uplatňuje a rozvíjí i hravé formy. Patří tak k našim předním odborníkům využívajícím PCA jako dominantní způsob práce s dítětem a jeho rodinou. Jako zkušená supervizorka tak může být velmi nápomocná při odborných konzultacích týkajících se problematiky zdravého vývinu a sociální integraci dítěte.

Je to však i práce s dospívajícími či dospělými klienty, jak individuální tak i ve skupinové práci. Tady stojí za zmínku skupiny rodičů problémových dětí, kde jako facilitátorka zúročuje své vlastní zkušenosti ve výchově a využívá jejich vlastní vynalézavost při zvládání často náročných výchovných situací.
Jako jedna z hlavních facilitátorek našich výcviků přináší našim frekventantům velký zdroj inspirace, kterou byste jinde jen těžko hledali.